20-03-2019 tarihinde eklendi, 1375 kez okundu.
İslam dinine mensup her bir Müslüman’ın mabedi olan camilerimizin önemi yüce kitabımız Kur’an ı Kerim’de yer almıştır. Kutsal kitabımızda mescitlerin yapılması teşvik edilmiş, buraları kimlerin imar edeceği ve ne niyetle yapılması gerektiği de ifade edilmiştir. Ayrıca ibadet dergahlarımıza en temiz elbiselerle gelinmesi gerektiği dahi açıklanmıştır. İbadet için ziyaret ettiğimiz, konuğu olduğumuz ve içinde benliğimizle buluşup günahlarımızdan kurtulmak, iyi bir Müslüman olmak için dualar ettiğimiz camilerinin her vakit hazır, temiz ve sıcak olması için çalışan görevlileri bulunur. 
 
Cami görevlilerimizin sorumlukları oldukça fazladır. Bu sorumluluklar arasında cami temizliği ve camilerin her an ibatede hazır olması da yer alır. Camilerimizde temizliği en önemli eşyaların başında ise cami halısı yer alır. Üzerinde uzunca vakitler geçirdiğimiz, anlımızı secdeye dayadığımız cami halıları her vakit temiz olmalıdır. Bunun bilincinde olan cami görevlileri sıkça cami halısı temizliği yaparlar. Bu temizlik zaman zaman sadece süpürme ile sınırlı olsa da bazı vakitler daha derin temizlik içinde yıkama, kurutma gibi çalışmalar yapılır.
 
Cami halısı temizliği konusunda son dönemlerde yaygınlaşan temizlik firmaları da tercih edilir. Profesyonel temizlik ekipmanlarına sahip temizlik firmaları gerek camilerin içinde gerekse cami dışında halı temizliği gerçekleştirebiliyor. Her gün genç yaşlı, 7’den 70’e yüzlerce Müslüman’a ev sahipliği yapan camilerimizde ki cami halısı temizliğine bizlerde dikkat etmeliyiz. Camilere girerken üzerimizde halılara dökülecek sıvı ya da döküldüğünde leke oluşturabilecek şeyleri güvenli bir noktada bırakmalıyız. Böylece cami halıları 'nın daha uzun süre temiz kalmasına yardımcı olabiliriz. 
 
Etiketler: cami halısı, yün cami halıları, saflı cami halıları, seccadeli cami halıları, cami halısı fiyatları