04-12-2018 tarihinde eklendi, 1467 kez okundu.
Figürler, renkler, modeller… Farklı figürlerle süslenen ve camilerin manevi ambiyansına katkı sunan renklerde üretilen cami halısı modelleri arasından tercihte bulunurken nelere dikkat edilmelidir? İlk başta tercih edeceğimiz cami halıları cami tabanını boydan boya kaplayacağı unutulmamalıdır. Caminin içerisinde mevcut ve değiştirilmeyecek bazı eşyalar vardır. Bu eşyalar ile cami halısı uyumu önemlidir. Cami halısında renk seçimi en önemli seçimlerden biridir. Cami halısı rengi ne iç karartıcı koyulukta ne de dikkat dağıtan açık renkte olmamalıdır. 
 
Seccadeli cami halısı, saflı cami halısı ve yün cami halısı gibi cami halısı modelleri arasından caminin ihtiyacına en uygunu belirlenmelidir. Şayet cami içerisinde düzgün saf tutmayı zorlaştıran kolon ve benzeri engeller bulunuyorsa saflı cami halısı tercihi en doğru tercih olabilir. 
Cami halısı tercih ederken figür, renk ve model gibi kalite odaklı olmakta gerekmektedir. Sağlam ve dayanıklı, uzun ömürlü bir halı için kalite vazgeçilmemesi gereken bir unsurdur. Ayrıca günümüz teknolojisinin sunduğu olanaklarla üretilen cami halısı modelleri kolay temizlenebilirlik ve hijyenik özelliklerde taşır. Tercihlerde bu hususlarda dikkate alınmalıdır. Her gün yüzlerce kişinin kullandığı cami halıları yıkanabilir ve kolay temizlenebilir olması gerekir. 
Etiketler: cami halıları, cami halısı firmaları, cami halısı modelleri, yün cami halısı, seccadeli cami halısı, saflı cami halısı, göbekli cami halıları