09-11-2018 tarihinde eklendi, 1479 kez okundu.
Müslüman kesimde Müslümanların allahın evi olarak kabul ettiği camiler. İbadetlerimizi yaptığımız yerdir camilere giderken en güzel elbiselerimizi tercih etmemiz gerekir. Bu temizlik dediğimiz sadece kıyafet değildir bedenen ve ruhende temizlik çok önemlidir. Kapısından içeri adım attığımızda ve içeri girdiğimizde cami halısı üzerinde adımlarımızı bile itina ile atarız çünki bilirizki allahın evi biz  müslümanlar için önemi büyük yerlerdir.
 
Camilerimizde kullanılan cami halısı modelleri 'ni seçerken dikkat edilmesi gereken unsurlar vardır bu unsurlar cami halısı modellerine sağlamlık estetiklik ve ahenk katmalıdır. Ama bu estetikliğin içinde müslümanların kaybolmaması için yani dikatleri dağılmaması için ibadetlerine konsantre olabilmeleri için cami halısı modellerinde kullanılan motifler ve renkler çok önemlidir. Renklerin ve motiflerin önemli olduğu kadar cami halısı modellerinin sağlamlığıda çok önemlidir. Çünkü cami halıları sürekli kullanılan üzerinde namaz kılınan yani müslümanlar için seccade görevi gören bir üründür. Bu kalitenin en üst düzeyde olmasını sağlamak için ise gayret gösteren cami görevlileri camilerimiz de bulunan cami halılarını seçerken çok dikkat ederler. 
Etiketler: cami halısı, yün cami halısı, cami halıları, göbekli cami halıları, saflı cami halıları, seccadeli cami halıları, naturel cami halıları, cami halısı modelleri